Wpisy

Blog

Przeczytaj nasze artykuły o zdrowiu jamy ustnej. Aktualne informacje od naszych stomatologów.

 • BLOG

  Opryszczka a wizyta u dentysty

  Opryszczka wargowa objawia się jako bolesne, swędzące i zaczerwienione pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym w okolicy warg, skrzydełek nosa lub czasem nawet w jamie ustnej. Choroba jest wywołana wirusem opryszczki typu 1 (HSV-1/ HHV-1), którym można się zarazić przez bezpośredni kontakt z chorym lub drogą pośrednią przez używanie wspólnych przedmiotów higieny osobistej, kosmetyków czy sztućców.

 • BLOG

  Promieniowanie rentgenowskie- czy jest czego się bać?

  Nieodłącznym elementem diagnostyki medycznej są zdjęcia rentgenowskie oraz tomografia komputerowa, opierające się na zjawisku promieniowania jonizującego. Z tego względu u niektórych pacjentów pojawia się niepokój oraz pytanie odnośnie konieczności i bezpieczeństwa wykonywanego badania.

 • BLOG

  Bonding- trend w stomatologii estetycznej

  W ostatnich latach bonding zyskał niezwykłą popularność zarówno w mediach społecznościowych, jak i w gabinetach stomatologicznych ze względu na możliwość poprawy estetyki uśmiechu już na jednej wizycie.

 • BLOG

  Jak poczuć się lepiej? Osłabienie, zmęczenie i złe samopoczucie – przyczyny żywieniowe

  Obecnie coraz więcej Polaków uskarża się na przewlekły stres, chroniczne zmęczenie i osłabienie organizmu. Uczucie ciągłego przemęczenia, braku energii i problemów z koncentracją ma wielopoziomowe podłoże.

 • BLOG

  Czym jest bruksizm?

  Bruksizm to nawykowe, a także często nieświadome zaciskanie i zgrzytanie zębami, które wynika ze zbyt mocnej pracy mięśni żwaczy. Ze względu na obecnie panujący szybki i stresujący tryb życia, wielu ludzi zmaga się z tym problemem. Zwykle pojawia się on podczas snu, a po przebudzeniu odczuwane jest zmęczenie mięśni.

 • BLOG

  Co musisz wiedzieć o implantach

  Implanty dentystyczne to innowacyjna droga do pięknego uśmiechu i zdrowych zębów W dzisiejszym świecie estetyka i zdrowie jamy ustnej odgrywają kluczową rolę w zachowaniu pewności siebie i ogólnego samopoczucia. Jednym z ważniejszych osiągnięć w dziedzinie stomatologii jest stosowanie implantów dentystycznych, które umożliwiają zastąpienie utraconych zębów.

 • Wybielanie zębów u stomatologa

  BLOG

  Domowe sposoby na biały uśmiech

  Śnieżnobiałe zęby to częste marzenie, dlatego też powstało wiele sposobów, ale też mitów jak ten efekt osiągnąć. Niestety niektóre zabiegi wykonywane przez nas w domu mogą przynieść nieodwracalne i negatywne skutki.

 • BLOG

  Kamień nazębny

  Kamień nazębny to problem, który dotyka wielu z nas, ale niestety często jest bagatelizowany lub ignorowany. Czym jest kamień nazębny i dlaczego powinniśmy mu poświęcać więcej uwagi? Oto kilka istotnych informacji na ten temat.