Kiedy warto rozważyć implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne są wskazane w sytuacji utraty jednego, kilku a nawet wszystkich zębów. Zastępując korzeń zęba, umożliwiają stabilne osadzenie mostu, korony lub protezy.
Warto również mieć na uwadze, że w przypadku utraty kilku sąsiadujących ze sobą zębów, nie jest konieczne wstawienie aż tylu implantów ile brakujących zębów posiada pacjent.
Nad implantami powinny również zastanowić się osoby korzystające z protez ruchomych, które doświadczają z tego powodu dyskomfort i trudności w życiu codziennym. Implanty zapewniają większą stabilizację, przywracają naturalny uśmiech oraz swobodę żucia.
Po utracie zęba kość szczęki lub żuchwy może ulec resorpcji, czyli stopniowemu ubytkowi masy kostnej. Implanty hamują ten proces, utrzymując zdrową strukturę kości.

Zalety implantów dentystycznych

1. Naturalny wygląd

Implanty są trwale osadzone w kości, co sprawia, że zachowują się jak naturalny korzeń, a osadzone na nich korony wyglądają jak nasze własne zęby.

2. Trwałość.

Implanty są jednymi z najtrwalszych rozwiązań w stomatologii. Jeśli dbamy o higienę jamy ustnej i regularnie odwiedzamy dentystę, mogą służyć przez wiele lat, a nawet całe życie.

3. Komfort i pewność siebie.

Implanty nie przesuwają się ani nie przeszkadzają podczas jedzenia lub rozmawiania, jak to bywa w przypadku protez ruchomych.

4. Ochrona zdrowych zębów.

W przeciwieństwie do mostów, implanty nie wymagają szlifowania zębów własnych. To oznacza, że nasze naturalne zęby w czasie implantacji pozostają nietknięte. Dodatkowo dzięki uzupełnieniu brakujących zębów, chronimy te przeciwległe przed wysuwaniem się, a w ostateczności przed ich całkowitą utratą.

5. Poprawa jakości życia.

Implanty pozwalają na pełne wykorzystanie zmysłu smaku, lepsze trawienie i bardziej efektywne żucie pokarmu, co wpływa pozytywnie na naszą ogólną kondycję zdrowotną.

6. Zachowanie masy kostnej.

Implanty stymulują kość szczęki lub żuchwy, zapobiegając jej resorpcji (zanikowi). Dzięki temu utrzymujemy zdrową strukturę kostną.

Warto pamiętać, że wszczepienie implantu dentystycznego to zabieg, który wymaga specjalistycznego podejścia. Przed podjęciem decyzji odnośnie implantacji, zawsze skonsultuj się z doświadczonym lekarzem. Implanty mogą być rozwiązaniem dla wielu osób, pomagając im odzyskać piękny uśmiech i zdrowe zęby na długie lata.

Zapisz się na wizytę!

Zapraszamy do rejestracji telefonicznej lub mailowej.