Oferta Medyczna

Higienizacja

Zdrowie jamy ustnej zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest dokładne czyszczenie wszystkich powierzchni zębów oraz przestrzeni międzyzębowych. Rzadko zdarza się, aby w warunkach domowych udało się to zrobić idealnie. Dlatego pojawia się kamień nazębny odpowiedzialny m.in. za stany zapalne dziąseł i całego przyzębia (paradontoza), przykry zapach z ust i nieprzyjemny posmak w czasie jedzenia.

Co daje higienizacja zębów?

Zalecamy regularną, przeprowadzaną co 4-6 miesięcy profesjonalną higienizację. Podczas tego zabiegu zęby zostają bardzo dokładnie oczyszczone, również w miejscach niedostępnych w trakcie codziennego szczotkowania. Dzięki temu pacjent może uniknąć próchnicy, zapalenia dziąseł czy paradontozy, które są konsekwencją odkładania się kamienia na zębach.

Nie należy też zapominać o estetycznym aspekcie higienizacji, w trakcie której zostaje również usunięty osad po kawie, herbacie czy papierosach. Zęby stają się bielsze i bardziej lśniące.

Na czym polega higienizacja zębów?

Pierwszym etapem zabiegu jest usunięcie kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego. Następnie higienistka przeprowadza piaskowanie i w ten sposób usuwa do końca nagromadzone osady. Ostatnim etapem jest polerowanie, po którym powierzchnia zębów jest wygładzona i przez to mniej podatna na osadzanie się płytki nazębnej, z której powstaje kamień.

Czy higienizacja boli?

Higienizacja to zabieg, który z reguły nie wymaga podania znieczulenia i tylko w przypadku pacjentów z nadwrażliwością zębów stosuje się znieczulenie iniekcyjne.

Zapisz się na wizytę!

Zapraszamy do rejestracji telefonicznej lub mailowej.